mustafa-akgul

KURUCU

Mustafa AKGÜL

Kurucumuz Mustafa AKGÜL 1908 yılında o zaman Osman ‘lı toprağı olan Selanik Kayalar kazasında dünyaya gelmiştir. Eminoğulları ailesine mensuptur. Manastır da medrese eğitimi almıştır.

Köken olarak ataları Orta Asya Kayı Boyu’ndan gelmekte ve Konya bölgesine yerleşmekte olup Evlâd-ı Fatihan olarak Osmanlı ile birlikte Balkanlar Kayalar’a ve 1923 Mübadele si ile Anayurda dönmüştür. 1932 yılında Sivas ta ticaret yaparak iş hayatına başlamıştır.

1949 dan ailesi ile birlikte geldiği İzmir’de vefat ettiği 4 kasım 1988 e kadar işlerin yönetiminde kalmıştır. Ticari – siyasi ve sosyal hayatta önemli izler bırakarak yaşamıştır.

Kurucumuz Mustafa AKGÜL’ ü rahmet ve minnet ile anıyoruz.

harun-akgul_black

BAŞKAN

Harun AKGÜL

Harun AKGÜL 1948 yılında Sivas’ ta doğdu. Gençlik yıllarından itibaren gıda, inşaat ve taşımacılık alanlarında ailesine yardımcı olarak bu işlerde uzmanlaşmıştır .
1971′ den günümüze kadar toptan inşaat malzemeleri bayiliği ve inşaat müteahitliği yapmıştır. 1979 ve 1987 yılları arası İzmir Gıda çarşısında toptancılık üzerine aile şirketinde çalışmış ve İZTOP A.Ş. (İzmir toptancıları) kurucuları arasında yer almıştır.

1988 yılında farklı bir sektöre giriş yaptı. İzmir’ de 4 mağaza ile AKGÜL mobilya mağazacılığı işini kurdu. Üretim ve ihracat odaklı yönetim anlayışı ile 1991 yılında ilk İhracatını Katar ardından Libya ile devam ettirdi.

1997 yılında Ege Has Limited Şirketini kurarak ardından şirket yönetimine geçti, 2005 yılında Mustafa Akgül Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2014 yılında MUTEMO İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına devam etmektedir. Hali hazırda 3 ülkede  4 fabrika, tesis, şantiye, 9 Marka ile Makine, müşavirlik, inşaat, mobilya ve genel ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren AKGUL GROUP Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerindeki görevleri yanı sıra Arab Türk Ticaret Derneği yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. AKGÜL evli ve 4 çocuk babasıdır.

makgul

GENEL MÜDÜR

Mustafa AKGÜL

Mustafa AKGÜL’ ün biyografisini görüntülemek için tıklayınız